Archive - 2015

Aralık 23rd

Açık lise sınav görevi sorgulama için tıklayın!

Sınavda görev almak isteyen idareci ve öğretmenler MEBBİS-Sınav İşlemleri Modülunde (Kişisel şifre ile giriş yapılacaktır) Mebbis Kişisel Bilgiler Modülü>> Sınav Görev İstekleri> menüsünden başvuru yapabilirler.

Açık lise sınav görevi sorgulamak için tıklayınız

Açık lise sınav görevi işlemi için tıklayınız

Sisteme giriş yapan öğretmenlerimizin Ana Menüde bulunan BİLGİ DÜZELTME ekranından sistemde kayıtlı Cep Telefonu ve E-Posta adreslerinin doğruluğunu kontrol ederek varsa gerekli değişiklikleri yapması gerekmektedir.

BAŞVURU YAPMA İŞLEM ADIMLARI

Aralık 18th

AÖF Office 365 Pro Plus Uygulaması Nedir,Nasıl Yüklenir?

AÖF Office 365 Pro Plus Hizmeti Nedir,Nasıl Yüklenir? Anadolu Üniversitesi AÖF Öğrenci Office 365 Girişi Nasıl Yapılır?

AÖF Öğrenci Girişi için Tıklayınız

Anadolu Üniversitesi ve Microsoft, öğrencilerin teknolojiye erişimini kolaylaştırmak amacıyla Microsoft üretkenlik çözümlerinden Office 365 ProPlus'ı, öğrencilere sağlamak üzerine mutabakata varılmıştır.

Aralık 16th

AÜ Üstün Zekalılar Tanılama Sınav Başvuruları Ne Zaman? Hangi Belgeler Gerekiyor?

Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) desteğiyle AÜ Üstün Zekalıların Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanlığı tarafından kurulan Üstün Yetenekliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜYEP), ortaokul 5'inci sınıflara yönelik tanılama sınavıyla öğrenci alacak.

ÜYEP'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, 2016 yılı üstün yeteneklileri tanılama sınavı başvuruları 21 Aralık'ta başlayacak. Yalnızca 5'inci sınıf öğrencilerinin katılabileceği programın sınavları 16 Ocak 2016'da AÜ Yunus Emre Yerleşkesi'ndeki Eğitim Fakültesinde gerçekleştirilecek.

Adaylar, yetenek testlerindeki puanlarına göre sıralanacak. Programa kabul edilecek 28 öğrenciden 26'sı bu sıralamaya göre, 2'si ise yedekler arasında en yüksek puan alan kız öğrenciler arasından seçilecek.

Aralık 14th

AÖF ders transferi ve muafiyet işlemlerini kimler yapabilir?

Kayıtlı öğrenciler için son kez muafiyet başvuruları alınacaktır!

2017-2018 öğretim yılından itibaren sadece yeni kayıt yaptıracak öğrenciler, ilgili fakülte yönetim kurulu tarafından belirlenen tarihler arasında (kayıt döneminde) muafiyet başvurusunda bulunabilecektir.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrencilerin,

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – IIT
ürk Dili I – II
Yabancı Dil I – II
Temel Bilgi Teknolojileri I – II

ders/dersleri için ders transferi ve muafiyet başvuruları; Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Aralık 11th

AÖF test grubunu işaretlemedim!

Cevap kâğıdı üzerindeki test grubunuzu yani soru kitapçığınızın “A”, “B”, “C” ya da “D” olarak adlandırılan türünü kodlamayı unutmayın!

Test grubunuzu kodlamaz veya birden fazla kodlama yaparsanız sınavınız geçersiz sayılacaktır.

Bu nedenle cevap kâğıdınızın üzerindeki alanları doğru kodlamaya özen gösterin.

AÖF'de Bir sorunun puan değeri nasıl belirleniyor?

Sınavların değerlendirilmesi her ders için 100 tam not üzerinden yapılmaktadır. Bir dersin sınavında sorulan soruların sayısı 100 ile bölünerek her sorunun puan değeri bulunur.

Örneğin; Felsefe bölümünde “Çağdaş Felsefe” dersinin sınavında 20 soru sorulmuş ise her sorunun puan değeri (100/20=) 5 puan olarak bulunur.

Öğrencinin sınavda doğru yanıt sayısı soruların puan değeri ile çarpılarak o dersten almış olduğu sınav notu bulunur.

Açıköğretim Sınavları Öncesi Trafik Uyarıları

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, hafta sonu yapılacak Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavlarına katılacaklara trafikte sıkıntı yaşamamaları için bazı uyarılarda bulundu.

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, hafta sonu yapılacak Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavlarına katılacaklara trafikte sıkıntı yaşamamaları için bazı uyarılarda bulundu.

Açıköğretim Sınavıyla İlgili Önemli Hatırlatmalar

SINAV GÖREVLİLERİ İÇİN HATIRLATMALAR

1- Anadolu Üniversitesi Merkezi Sınav Yönergesi dikkatle okunmalı ve uygulanmalıdır.

2- Adaylar sınava girebilmek için “Sınav Giriş Belgesi” ile “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi”ni yanlarında bulundurmak zorundadır. Bu belgelerin eksikliği durumunda adaylar sınava alınmamalıdır.

3- Salon Başkanları her bir adayın soru kitapçığı türünü cevap kâğıdındaki “Test Grubu” bölümüne kodladığını kontrol etmeli ve cevap kâğıdında yer alan “Test Grubu Kontrolü” bölümünü paraflamalıdır.

4- Salon Başkanları adayların test grubunu “Salon Kontrol Listesi”nde kodlamalıdır.

5- Sınav binalarında “Bina Sınav Sorumlusu” ve “Güvenlik Görevlileri” dışındaki tüm görevliler sınav süresince (varsa) cep telefonu vb. mobil cihazlarını kapalı konumda tutmak zorundadır.

Aralık 7th

AÖF sınavları ertelenecek mi?

Sokağa çıkma yasağı uygulanan 3 ilde AÖF sınavları ertelendi.

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Mardin, Şırnak, Hakkari il ve ilçelerinde 16-17 Nisan tarihlerinde yapılacak AÖF sınavları ertelendi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin (AÖF) 16-17 Nisan tarihlerinde yapacağı sınavların, 3 ilde ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

Üniversite tarafından yapılan duyuruda, 16-17 Nisan 2016 Bahar Dönemi Ara Sınavı’nın Mardin, Hakkari ve Şırnak illerinde ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı.

Duyuruda, gerekli açıklamanın daha sonra yapılacağı belirtildi.

AÖF sınavlarının ertelendiği Şırnak merkez ile İdil, Silopi ve Cizre, Hakkari’nin Yüksekova ve Mardin’in Nusaybin ilçelerinde sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

Aralık 5th

Anadolu Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Sonuçları Açıklandı

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Sonuçları Açıklandı.

Anadolu Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Sonuçlarını Öğrenmek için Buraya Tıklayınız

Anadolu Üniversitesi Ana Sayfasına Ulaşmak için Tıklayınız

Pedagojik formasyon eğitimi veriliyor mu? Hangi adresten ulaşabilirim?

Aralık 4th

AÖF Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları Nelerdir?

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV UYGULAMA ESASLARI

BİRİNCİ BÖLÜM
Amaç ve Kapsam, Dayanak
Amaç ve kapsam

MADDE 1 – (1) Bu düzenleme, Anadolu Üniversitesi Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Öğretim Sistemine göre eğitim-öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde yürütülen eğitim-öğretim ve sınav uygulamalarına ilişkin usul ve esasları belirler.

Dayanak

MADDE 2 – (1) Bu esaslar, aşağıda adı geçen Yönetmeliklere dayanılarak hazırlanmıştır:

AÖF Yeni Öğrenci Değerlendirme Esasları Nelerdir?

1- Bu düzenleme Anadolu Üniversitesi merkezî açıköğretim ve uzaktan öğretim sistemine göre eğitim-öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki dönemlik-kredili sisteme dayalı olarak yürütülen program ve bölümlerin ölçme ve değerlendirmesinde kullanılacak değerlendirme sistemine ilişkin usul ve esasları belirler.

2- Bu esaslar, 3/9/2015 tarihli ve 29464 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği”ne dayanılarak hazırlanmıştır.

AÖF başarı puanı hesaplaması değişti

AÖF puan hesaplama nasıl yapılır,AÖF puan hesaplaması nasıl oluyor?
AÖF Yeni Öğrenci Değerlendirme Sistemi Nedir?

Anadolu Üniversitesi merkezî açıköğretim ve uzaktan öğretim sistemine göre eğitim-öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki dönemlik-kredili sisteme dayalı olarak yürütülen program ve bölümlerin ölçme ve değerlendirmesinde kullanılan “Bağıl Değerlendirme Sistemi” kaldırılarak yerine “Öğrenci Değerlendirme Sistemi” getirilmiştir.

Yeni sistemde, öğrencilerimizin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 35,00 ya da üzerinde başarı puanı alması gerekmektedir.İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan derslerle ödev ve laboratuvar uygulamaları olan dersler ise bu kapsamın dışındadır.

Açıköğretim Yeni Ders Malzemeleri e-Öğrenme Portalı Giriş

Açıköğretim Fakültesinin hazırlamış olduğu, metin tabanlı olarak hazırlanan 96 derse ait ünite özeti, 100 derse ait yaprak test, 235 derse ait deneme sınavının PDF’i e-Öğrenme protalında yayınlandı. Özet, Yaprak Test ve Deneme Sınavlarını bilgisayarınıza veya mobil cihazlarınıza indirerek kullanabilir, dilerseniz çıktısını alabilirsiniz.

Ayrıca 27 derse ait mp3 formatındaki sesli özetler de yayına girmiştir. Sesli Özetleri bilgisayarınızdan ya da mobil cihazlarınızdan erişebilir, dilerseniz indirerek istediğiniz yerde istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

Tüm bu ders malzemeleri http://beta-eogrenme.anadolu.edu.tr adresinde yayınlanmaktadır.

AÖF Yeni Ders Malzemeleri e-Öğrenme Portalı Giriş için Tıklayınız

Aralık 1st

Anadolu Üniversitesi komiser yardımcılığı sınavı soruları açıklandı mı?

Anadolu Üniversitesi, tek oturumlu komiser yardımcılığı sınavında, soru ve cevapları açıklamadan itirazları sona erdiriyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Eylül'de yayımladığı duyuruda, emniyet mensupları arasından 1000 komiser yardımcısı alınacağını açıkladı.

SINAV KASIM'DA YAPILDI

Sınav, Anadolu Üniversitesi tarafından Kasım'da tek oturumda yapıldı.

SORULAR YAYINLANMADI AMA İTİRAZLAR BİTİYOR

Polis Akademisi Başkanlığının açıkladığı takvime göre, sorulara itirazlar Kasım yani bugün itibariyle sona eriyor.

Kasım 27th

AÖF otomasyonlarına nasıl ve nereden ulaşabilirim?

AÖF otomasyon girişlerine (https://aof.anadolu.edu.tr/) internet adresinden ulaşabilirsiniz.Buradan istediğiniz otomasyona giriş yapabilirsiniz.Peki AÖF otomasyonları neler?

AÖF otomasyon girişleri için tıklayınız

AÖF Otomasyon Girişleri;

BÜRO OTOMASYONU
ÖĞRENCİ OTOMASYONU
DERS EKLE - SİL OTOMASYONU
ONLINE BAŞVURU OTOMASYONU
ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OTOMASYONU
STAJ OTOMASYONU
KİTAP TAKİP OTOMASYONU

AÖF Ana Sayfa Girişi Yapmak için Tıklayınız

Sponsorlu bağlantılar