Archive - 2014

Tarih

Aralık 24th

Ocak 2019 AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı

AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı için Tıklayınız

Ocak 2019 AÖF final sonuçları https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinde açıklanacak. Öğrenciler sınav sonuçlarını AÖF numaraları ile öğrenebilecekler.

Aralık 16th

Açıköğretim vize notları ne zaman belli olacak?

Açıköğretim Vize Sınav Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

AÖF Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 20 gün içinde açıklanmaktadır.

Açık Öğretim Fakültesi ara sınavları 15 - 16 Nisan 2017 tarihlerinde yapılıyor. AÖF ara sınava giren öğrenciler sınav sonuçları ne zaman açıklanacak merakını yaşamaya başladı. AÖF ara sınav sonuçlarının açıklanacağını zamanı ise Anadolu Üniversitesi internet sitesinde AÖF kısmında yer alan soru ve cevap bölümünde açıklamış durumda.

AÖF internet sitesinde yer alan bilgiye göre AÖF ara sınavları sınav tarihinden sonra yaklaşık 20 gün içinde sonuçlandırılıp sınav sonuçları açıklanıyor.

AÖF SINAV TARİHLERİ

Güz Dönemi Ara Sınavı 26 - 27 Kasım 2016

Aralık 8th

AÖF sınavlarına gelirken hangi belgeleri bulundurmak zorunludur?

AÖF Sınav Yerleri Bilgisi için Tıklayınız

AÖF öğrencileri sınava gelirken AÖF sınava giriş belgesi (Sınav tarihinden bir hafta önce öğrenci bilgi sisteminden edinilen sınava giriş belgesi), Öğrenci kimliği ve fotoğraflı ve onaylı nüfus cüzdanı veya güncel pasaport.

İşte AÖF’ün açıklaması;

Sınav Giriş Belgesi

Öğrenci Kimlik/Tanıtım Kartı veya Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi

(Öğrenci kimlik/tanıtım kartını kaybeden öğrencilere kimlik veya tanıtım kartları hazırlanıncaya kadar sadece sınavlarda kullanılmak üzere fotoğraflı Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi AÖF Büroları tarafından verilmektedir. Kimlik/tanıtım kartı başvurusu yapmayan öğrencilere bu belge verilmeyecektir.)

AÖF sınavlarında yanlış cevaplar doğru cevapları etkiliyor mu?

AÖF’ün internet sitesinde yer alan sınavlar hakkında yönetmeliğe göre AÖF sınavlarında yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemiyor. İşte o madde;

“Yanlış cevaplarınız dikkate alınmayacaktır. Bu nedenle, cevapsız soru bırakmamanız yararınıza olacaktır.”

AÖF sınav oturumları kaçta başlayıp kaçta bitiyor?

Güz döneminde; Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 1. ve 5. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 3. ve 7. yarıyılların; bahar döneminde Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 2. ve 6. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 4. ve 8. yarıyılların sınavları yapılacak.

AÖF öğrencileri Aralık güz dönemi sınava giriş belgelerini AÖF’ün http://aof.anadolu.edu.tr/ internet adresine TC kimlik numaraları ve AÖF şifreleri ile giriş yaparak edinebilecek.

Öğrenciler sınav yeri değişikliğini, güz dönemi ara sınavları için en geç Ekim 2017 tarihine kadar değiştirebileceği için bu tarihten sonra sınav yeri değişikliği yapamayacak.

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF sınav süreleri kaç dakika ve adaylara her ders için kaç soru soruluyor?

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) birinci dönem (güz dönemi) dönem sonu sınavları 14 - 15 Ocak 2017 tarihlerinde Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere toplam 4 oturumda yapılacak. Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C. Lefkoşa’da aynı saatlerde sabah 9.30’da, öğleden sonra 14.00’da olmak üzere iki oturumda gerçekleştirilecek. Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 ile 16.30 saatleri arasında hizmet verecek. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılacak. Sınavlar beş seçenekli çoktan seçmeli test şeklinde yapılacak.

AÖF öğrencilerine, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak ve 30'ar dakika sınav süresi verilecek.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Aralık 8th

Açıköğretim Sınavında cevap kâğıdına test grubunu kodlamayı unuttum! Sınavım değerlendiril mi?

Açıköğretim Öğrenci Girişi için Tıklayınız

Açıköğretim Sınav/Sınav Sorularına itirazlarınızı (http://aof.anadolu.edu.tr) adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreniz ile giriş yaparak hafta içinden itibaren Sınav İşlemleri menüsünden yapabilirsiniz.

Kasım 29th

Açıköğretim öğrencisi yemekhane hizmetinden yararlanabilir mi?

Açıköğretim öğrencisiyim yemekhane hizmetinden yararlanabilir miyim? Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı olarak alınacak katkı payları ve öğrenim ücretlerinin tespitine dair Bakanlar Kurulu kararında Açıköğretim sisteminde kayıtlı olan öğrencilerden alınan katkı payı tutarlarının kullanılmasında "Beslenme Hizmeti" yer almamaktadır. Bu nedenle Açıköğretim Sistemi öğrencileri Beslenme Hizmetlerinden yararlanamamaktadırlar.

Kasım 28th

Açıköğretim Sınav yerlerini ne zaman ve nereden öğrenebilirim

Öğrenciler, Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde (http://aof.anadolu.edu.tr) adresinin Öğrenci Girişi bölümünden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak veya AÖF Bürolarından alacaklardır.

Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz. Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.

Açıköğretim Öğrenci kartını alabilmek için verilen fotoğraflı imzalı form belgesini kaybettim ne yapmam gerekir?

Öğrenciler hazırlanan yeni öğrenci kimlik/tanıtım kartlarını fotoğraflı özel kimlik belgesi ile birlikte (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi gibi) bağlı oldukları AÖF bürosuna bizzat başvurarak alabilirler.

AÖF Ana Sayfa Girişi için Tıklayınız

Açıköğretim Öğrenci kartını alabilmek için verilen fotoğraflı belgeyi kaybettim ne yapmam gerekir?

<

Öğrenciler hazırlanan yeni öğrenci kimlik/tanıtım kartlarını fotoğraflı özel kimlik belgesi ile birlikte (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi gibi) bağlı oldukları AÖF bürosuna bizzat başvurarak alabilirler.

AÖF BÜRO ADRESLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kasım 25th

Açıköğretim Sınav Tarihleri Ne Zaman Açıklanacak?

Açıköğretim sistemiyle öğretim yapan fakültelerin Türkiye programlarında kayıtlı öğrenciler 2016-2017 öğretim yılında kayıtlı oldukları derslerden aşağıda belirtilen tarihlerde ara sınav ve dönem sonu sınavına gireceklerdir.

AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ SINAVLARI SINAV TARİHLERİ

Güz Dönemi Ara Sınavı 26 - 27 Kasım 2016
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 14 - 15 Ocak 2017
Bahar Dönemi Ara Sınavı 15 - 16 Nisan 2017
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27 - 28 Mayıs 2017
2016-2017 Tek Ders Sınavı 15 Temmuz 2017

Açıköğretim fakültesi öğrenci girişi sınav takvimine ulaşmak için tıklayınız

AÖF Sınavları nasıl yapılmaktadır?

Açıköğretim Öğrenci Girişi Şifrem Yok! Ne Yapmalıyım?

AÖF bürosuna bizzat başvurarak veya sistemimizdeki güncel cep telefonunuz ile birlikte 444 10 26 nolu telefondan Açıköğretim Etkileşim Merkezi (Çağrı Merkezi) birimini arayarak, sesli yanıt sistemi ile birlikte şifrenizi (SMS) olarak alabilirsiniz.

Şifreniz size özel olup diğer şahıslara vermeniz hâlinde doğacak sorumluluk size aittir.

Açıköğretim Öğrenci Girişi için Buraya Tıklayınız

AÖF Büro Adreslerine Ulaşmak için Tıklayınız

İletişim

Yazışma Adresi
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı 26470 Eskişehir/Türkiye

Basın ve Halkla İlişkiler

Kasım 24th

Açıköğretim Sınav giriş belgesini ne zaman yazdırabilirim?

Açıköğretim Sınav giriş belgesi yazdırmak için tıklayınız

Öğrenciler, Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde (https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim) adresinin Öğrenci Girişi bölümünden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak veya AÖF Bürolarından alacaklardır.

AÖF Bürosu cumartesi günü açıkmı?

Açıköğretim Fakültesi bürolarının mesai saatleri hafta içi 8.30 ile 17.30 saatleri arasında sürekli açık tutulmakta ve öğrencilere hizmet vermektedir.

Kış saati uygulamasından dolayı doğu illerinde bulunan AÖF bürolarımız ise hafta içi 8.00 ile 17.00 saatleri arasında sürekli hizmet vermektedir.

Cumartesi-Pazar günleri ile Milli ve Dini Bayram günleri AÖF büroları açık olmamaktadır.

Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde ise AÖF büroları 8.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

AÖF Öğrenci Girişi için Buraya Tıklayınız

Sponsorlu bağlantılar